Wybór rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego – o czym warto pamiętać?

Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy to konto bankowe, które przeznaczone jest zarówno do przechowywania pieniędzy jak i wykonywania na nich najbardziej powszechnych operacji takich jak przelewy oraz wpłaty i wypłaty. Jest to idealne konto, na które może wpływać nasze wynagrodzenie, z którego możemy opłacać wszystkie rachunki i z którego możemy wypłacać pieniądze kiedy zabraknie nam gotówki. Praktycznie do każdego ROR-u wydawana jest karta debetowa, dzięki której będziemy mogli dokonywać bezgotówkowych transakcji, wpłacać pieniądze we wpłatomatach i wypłacać je w bankomatach.pożyczki

Podstawowe parametry kont bankowych

Przy ocenie atrakcyjności kont bankowych warto zwracać uwagę na ich najistotniejsze cechy. Najlepsze konta bankowe dostępne na rynku charakteryzują się brakiem opłat za ich prowadzenie, bezpłatnymi przelewami oraz bezpłatnym wydaniem i obsługą karty debetowej. Nie najgorszą opcją w przypadku karty jest także sytuacja, w której jest ona bezpłatną pod warunkiem, że dokonamy w miesiącu rozliczeniowym transakcji na określoną kwotę. Jeżeli będziemy regularnie korzystać z konta, to nie powinno to być dla nas problemem. Kolejnym ważnym aspektem jest funkcjonalność konta. Dobrze by było gdybyśmy mieli dostęp do naszego rachunku za pośrednictwem Internetu oraz telefonu. Jeżeli lubimy być mobilni wraz ze swoimi pieniędzmi, to fajnie by było gdyby bank zapewniał funkcjonalność aplikacji obsługujących nasz rachunek na telefonach i tabletach.

ROR a oszczędności

szybka pożyczkaChoć nazwa rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych sugeruje, iż przeznaczone są one także do gromadzenia środków pieniężnych, to takie przeznaczenie nie jest ich sztandarową funkcją. Oczywiście możemy trzymać na takim koncie nadwyżki środków finansowych, jednak w takim przypadku zazwyczaj nie są one oprocentowane lub też oprocentowanie jest znikome. Jeżeli nasze oszczędności mają charakter długookresowy, to lepszym pomysłem będzie konto oszczędnościowe. W jego przypadku co prawda nie mamy już tak dużej swobody w darmowych operacjach wykonywanych na naszych środkach, bowiem ich darmowa ilość jest w skali miesiąca ograniczona, a także często i karta wydawana do rachunku jest dodatkowo płatna. Jednak w przypadku oszczędzania najlepsze dla nas będzie konto oszczędnościowe, gdyż zapewnia ono atrakcyjne oprocentowanie, które pomoże nam rozmnażać pieniądze.

Rankingi kont bankowych

Przy wyborze konta bankowego warto korzystać z rankingu kont bankowych. Dzięki nim zobaczymy oferty wielu banków w jednym miejscu. Taka forma prezentacji informacji pomoże sprawnie przebrnąć przez wiele ofert znajdujących się na rynku i wybrać najlepsze konto bankowe bez straty czasu.

You may also like...