W pułapce długów – jak wyjść na prostą za pomocą kolejnego kredytu?

O tym, że warto oszczędzać wiedzą nawet dzieci. Dorośli jednak pomimo posiadanej wiedzy teoretycznej, w praktyce często sięgają po rozwiązanie znacznie szybsze i często skuteczniejsze, aby zaspokoić potrzeby i marzenia. Do takich metod szybkiego uzyskania upragnionych środków finansowych należą wszelkie kredyty i pożyczki bankowe, a także ogólnodostępne zakupy ratalne i karty kredytowe. podatki

Szczęśliwi Ci, którzy potrafią oszczędzać na tyle skutecznie, alby sprostać potrzebom swoim i swoich najbliższych. Nie każdy jednak jest w stanie uzbierać fundusze na tyle wysokie, aby nie korzystać z usług banku. Nierzadko bez skorzystania z produktów bankowych, posiadanie własnego mieszkania, czy samochodu, albo odbycie wakacyjnej podróży marzeń, w ogóle nie byłoby możliwe. Banki kuszą perspektywą lepszego życia i zaspokojenia materialnych pragnień. Nie każdy potrafi się im oprzeć. Tymczasem nieodpowiedzialne korzystanie z możliwości bankowych może spowodować, że nagromadzone zobowiązania zaczynają przytłaczać i stopniowo wpędzać w spiralę zadłużenia.

Wygraj z rosnącym zadłużeniem!

Mnogość finansowych zobowiązań może skutecznie utrudniać prowadzenie domowego budżetu, a nawet wpędzić w poważne tarapaty finansowe. Osoba obciążona spłatą aż kilku rat każdego miesiąca, dźwiga na swoich barkach spory ciężar. Odpowiedzialność za regularne spłaty przyprawia o ból głowy. W sytuacji zmniejszenia dochodów, dłużnik ma kłopot z dokonaniem następnych wpłat. I tak rozpoczyna się droga ku finansowej katastrofie. Można jednak zapobiec popadnięciu w bankructwo i poszukać pomocy w bankowych oddziałach. Wiele banków posiada w swojej ofercie usługę polegająca na konsolidacji kredytów.

Kredyt konsolidacyjny łączy w jedną ratę wszystkie długi. W dodatku wartość comiesięcznej spłaty jest niższa, dzięki wydłużonemu okresowi całkowitej spłaty kredytu. Bank rozkłada spłatę zadłużeń nawet na kilkadziesiąt rat (kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym). Konsolidacja kredytów pozwala złapać finansowy oddech i znacznie ułatwia codzienne życie. W niepamięć odchodzi dylemat, która z rat opłacić jako pierwszą w danym miesiącu, a które opłaty niestety pominąć. Konsolidacja kredytów często jest koniecznością i warto się na nią zdecydować. Bank może okazać się sprzymierzeńcem w walce z zadłużeniami. Jeśli kondycja finansowa dłużnika nie jest najlepsza, ale ma on dobrą historię kredytową (potwierdzoną w BIK), wówczas może liczyć na pozytywną odpowiedź banku na jego wniosek o konsolidację. Odwlekanie złożenia wniosku o konsolidację, może dodatkowo zaszkodzić i wpędzić dłużnika w dodatkowe zadłużenia.

You may also like...