Rodzaje lokat bankowych które przyniosą zyski

Banków w naszym kraju jest wiele. W większych miastach na każdym rogu zobaczymy jeden z oddziałów któregoś z banków. Tak samo jak wiele jest banków tak samo dużo jest propozycji bankowych dotyczących lakowania swoich pieniędzy. Każdy z banków kusi nas coraz to lepszą lokatą. Oferty banków różnią się od siebie nie tylko różnym oprocentowaniem i czasem trwania inwestycji, ale również innymi cechami, które wpływają na opłacalność lokaty.emerytura

Podstawowe rodzaje lokat

Lokaty dzielimy na odnawialne i nieodnawialne. Depozyt odnawialny automatyczne przedłuża się, gdy wygasa okres, na jaki dana lokata została zawarta. Inwestycje w lokaty nieodnawialne wiąże się z powrotem naszych środków pieniężnych z powrotem na nasze konto zaraz po upływie czasu, na jaki lokata została zawarta. Jeśli po zakończeniu danej lokaty będziemy chcieli kontynuować oszczędzanie w ten sposób musimy założyć nową lokatę. Innym rodzajem podziału lokat może być czas, na jaki one zostały zawarte.

Wyróżniamy lokaty długoterminowe i krótkoterminowe. Wszelkie lokaty krótkoterminowe to wszystkie te, które mają krótszy termin niż rok. Do długoterminowych lokat zaliczamy lokaty zawarte na czas powyżej roku. Najdłuższe lokaty sięgają nawet sześciu lat. Pozostałe lokaty różną się od siebie w stopniu znacznie większym. Istnieją lokaty standardowe, e-lokaty, lokaty dla posiadaczy innego konta bankowego, lokata nocna, lokata dynamiczna, lokata rentierska.

Brak ryzyka w inwestowaniu

Lokaty bankowe nie są obciążone żadnym ryzykiem. Zysk z lokat jest pewny. Już na samym początku, gdy podpisujemy umowę z bankiem wiemy, jakiego zysku możemy się spodziewać. Wpłacone na lokatę swoje środki pieniężne można bez problemu w każdej chwili wypłacić. Jedynym mankamentem tego typu zachowania będzie brak obiecanego zysku. Dostaniemy jedynie sumę, którą wpłaciliśmy bez umownych odsetek lub tylko z częścią odsetek za okres, jaki lokata była w depozycie banku.

Inwestując w lokatę bankową możemy skorzystać z gotowego produktu internetowego, jakim jest porównanie lokat bankowych. Równie dobrym i ogólnie dostępnym w sieci produktem jest ranking lokat. Porównanie lokat zapewnia nam dostęp do rożnych ofert bankowych bez zbędnego wychodzenia z domu. Ranking lokat natomiast jest nam bardzo pomocny. Często jest aktualizowany i pokazuje nam najbardziej opłacalne w danym momencie propozycje bankowe. Wart korzystać z tego typu propozycji. Sprawdź ranking lokat z maja 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com. Umożliwiają nam one bez żadnego nacisku na swobodne przeglądanie w domowym zaciszu propozycji banków.

 

You may also like...