Oprocentowanie i prowizja ofert konsolidacji kredytów

Kredyty konsolidacyjne stają się coraz to bardziej popularne. W sytuacji, gdy mamy parę różnych zobowiązań w różnych instytucjach finansowych taki kredyt może być nam bardzo pomocny. Zamiast kilku rat płaconych w różnych terminach, o których musimy ciągle pamiętać możemy mieć jedną niższą ratę o mniejszym oprocentowaniu.szybka pożyczka

Kredyty konsolidacyjne pomagają również ludziom z problemem spłaty zadłużenia. Zdarzają się różne sytuacje w życiu a wtedy taki kredyt może stać się naszym rozwiązaniem problemu. Na rynku możemy spotkać wiele ofert kredytów konsolidacyjnych. Praktycznie każdy bank ma swoją ofertę. Chcąc wybrać jedną z nich trzeba koniecznie przeglądnąć, co i w jakim banku nam proponują. Oferty poszczególnych banków znacznie różnią się od siebie. Do takiego porównania kredytów konsolidacyjnych oferowanych na naszym rynku możemy użyć porównywarek internetowych.

Sprawdźmy kilka ofert pod względem opłacalności. Najniższe oferowane nam oprocentowanie to 2, 5%. Kredyt gotówkowy od 500 zł do nawet 120 tys. zł. Okres kredytowania do 108 miesięcy. 0% prowizji dla kredytu na 10 tys. zł.. Największe oprocentowanie na marzec 2015 wynosi aż 12 %. Bank proponuje pożyczkę gotówkową do 100 tyś. zł., decyzję kredytowa nawet w 15 minut i proste wymagania dokumentowe. Średnie oprocentowanie banków to około 8%. Oczywiście oprocentowanie zależy w głównej mierze od kwoty kredytu i jest nanoszone indywidualnie. Jeżeli chodzi o prowizje pobierana przez banki to bywa to różnie. Klika banków oferuje nam prowizję zerową. Średnia kwota prowizji to około 4%. Wyższe prowizje żądane przez banki to około 10% Najwyższa prowizja, jaką znalazłam to aż 49%. Jak widać oprocentowanie znacznie różni się w poszczególnych bankach. Tak samo jest z prowizją od kredytu konsolidacyjnego. Teraz już rozumiecie, dlaczego warto porównywać oferty banków.
Jak szukać odpowiedniego kredytu dla siebie

Na powyższych przykładach widzimy, ze nie jest to tak łatwe jak nam się wydaje. Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, na jaki cel potrzebujemy tego kredytu oraz zapoznać się z różnymi ofertami instytucji finansowych. Pamiętajmy, ze kredyt konsolidacyjny nie jest tańszym kredytem. Tańsza jest jedynie rata, jaką będziemy płacić. Dzieje się tak za sprawą wydłużenia okresu kredytowania. Całość kredytu po podsumowaniu może okazać się wyższa niż suma pożyczek spłacanych dotychczas. Niższe raty pozwalają nam jednak odciążyć nasz budżet domowy i niejednokrotnie wejść dzięki temu z spirali długów.

You may also like...