Najlepsze lokaty długoterminowe w kwietniu 2015

Lokaty bankowe to wciąż najlepszy sposób na bezpieczne oszczędzanie pieniędzy. Większość Polaków wciąż decyduje się na tę formę gromadzenia oszczędności. Lokaty bankowe charakteryzują się przede wszystkim bezpieczeństwem i pewnością osiągnięcia zysku. Są także proste w założeniu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy finansowej. Większość lokat jest oferowana na krótki okres, jednak na rynku można znaleźć także lokaty długoterminowe. Takie rozwiązanie może okazać się dobre dla osób, które są zdecydowane na zamrożenie swoich oszczędności na dłuższy czas. najlepsze lokaty długoterminowe

Przyjrzyjmy się co w tej chwili mogą zaoferować polskie banki w kwestii depozytów długoterminowych. Przeanalizowaliśmy najlepsze oferty lokat na długi okres. Za lokaty długoterminowe uznaliśmy wszystkie oferty powyżej 6 miesięcy. Sprawdziliśmy oprocentowanie oraz inne warunki. Nasze wnioski przedstawiamy poniżej.

Za najlepszą lokatę długoterminową uznaliśmy ofertę Santander Banku. Jest to jedyna lokata oferowana na tak długi okres z tak atrakcyjnym oprocentowaniem. Depozyt możemy otworzyć maksymalnie na okres 36 miesięcy. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi 3 proc. w skali roku i jest niezmienne przez cały okres umowy. Minimalny depozyt wynosi 5 tys. zł. Oferta jest dostępna przez Internet, ale można skorzystać z niej również w oddziale banku.

Kolejną lokatą, której warto się przyjrzeć jest depozyt w Idea Banku. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć w tym przypadku wynosi 2,8 proc. w skali roku. Depozyt jest otwierany na 12 miesięcy. Minimalny depozyt wynosi 1 tys. zł. Lokatę możemy założyć poprzez wniosek online. Bank nie wymaga od nas zakładania rachunku osobistego.

Porównywalne oprocentowanie możemy otrzymać, zakładając lokatę w Meritum Banku. Depozyt o terminie zapadalności na 6 miesięcy jest oprocentowany na 3 proc. w skali roku. Minimalnie na lokacie należy zdeponować 1 tys. zł. Z oferty możemy skorzystać za pomocą Internetu. Zakładanie rachunku bankowego nie jest wymagane.

Najwyższe oprocentowanie jakie w tej chwili możemy dostać na lokacie wynosi ok. 3,5 proc. Jeśli chodzi o depozyty długoterminowe, to możemy liczyć na ok. 3 proc. w skali roku. Zestawienie wszystkich ofert można znaleźć na naszym blogu – sprawdź najlepsze oferty lokat bankowych w kwietniu 2015 – tutaj porównane są najlepsze depozyty dostępne na rynku usług bankowych w Polsce.

You may also like...