Lokaty internetowe – czy to jeszcze kusi klientów?

Banki nieustannie walczą o nowych klientów i starają się, by dotychczasowi nie odchodzili. Jeszcze do niedawna niewiele banków miało w swojej ofercie lokatę internetową, a te, które ją posiadały, miały czym kusić i przyciągać klientów. Obecnie lokata internetowa nie jest już żadną nowością. Tego typu produkt jest standardem i nikogo już nie dziwi. Co więc pozostaje bankom? Czym mogą przyciągać klientów?oszczędności w banku

A może tak lepsze warunki na lokacie?

Bank nie skusi już klienta samym faktem, że ma w swojej ofercie lokatę internetową. Taki produkt nie jest już niczym niezwykłym i nie wyróżnia żadnej instytucji chyba, że lokata internetowa jest szczególna. O czym mowa? Chodzi o szczególne warunki, na których można założyć lokatę przez internet.

Szczególne warunki, czyli jakie?

Bankowość polska jest na coraz wyższym poziomie i nie chodzi wyłącznie o coraz to nowsze technologie. Mowa jest przede wszystkim o kliencie, a w zasadzie o dbaniu o niego. Konkurencja wśród banków i produktów bankowych jest ogromna. Bankom nie pozostaje nic innego, jak wprowadzać na rynek nowe, atrakcyjne produkty lub ulepszać to, co już zaoferowały. Lokata internetowa nie jest niczym nowym i sama w sobie nie kusi, ale atrakcyjne warunki na niej mogą sprawić, że tego typu produkt nie tylko skusi, ale zasłuży na wielkie wyróżnienie.

Jednym z takich szczególnych warunków w trosce o klienta i w celu zdobycia nowego jest lokata zakładana w sieci bez wymogu bycia klientem danego banku i bez wymogu posiadania konta w tym banku. Taką możliwość dają nieliczne instytucje bankowe i to już jest fakt, który kusi i przyciąga. Taką lokatę można założyć w kilka chwil, bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć myszką. Proste i bardzo wygodne. Ewentualne zerwanie lokaty przez internet też jest dużo prostsze, niż w stacjonarnym banku. Wystarczy jeden meil lub telefon do banku. Jedna rozmowa z konsultantem i sprawa załatwiona. Takie udogodnienia dedykowane dla klienta zawsze będą cieszyły się zainteresowaniem i to jest coś, o co banki powinny dbać.

Kolejnym szczególnym warunkiem, który może zaproponować bank na lokacie internetowej, to wyższy procent, niż na lokacie standardowej. Bank może dać ciekawą ofertę, bo go na to stać. Nie ponosi kosztów w związku z obsługą klienta w punkcie stacjonarnym, więc przekłada to na lepsze oprocentowanie na lokacie.

Internetowa lokata nie kusi, ale internetowa lokata z atrakcyjnymi warunkami już tak. Wszelkie udogodnienia proponowane klientom i ciekawe rozwiązania pozwalające na wyższe zarobki na lokacie, to są kwestie, które zawsze będą zasługiwały na uwagę i będą przyciągać. Ulepszenie tego co już jest na pewno jest dobrym rozwiązaniem, z którego skorzysta nie tylko dotychczasowy klient, ale i nowy. Coraz mniej ludzi odwiedza banki. Szczególnie młodsza część społeczeństwa, zabiegana i wiecznie nie mająca czasu, będzie szukać ofert wygodnych i atrakcyjnych finansowo. Lokaty internetowe mają więc przyszłość i rokuje się, że zyskają jeszcze większą popularność, niż mają, a to za sprawą tego, że banki nie będą zwlekać z wprowadzaniem na rynek wszelkich nowości i udogodnień.

You may also like...