Lokaty bankowe i sposób ich zakładania

Wykorzystanie produktów depozytowych na polskim rynku finansowym to wciąż jeden z najpopularniejszych sposób na zarabianie na swoich oszczędnościach. W pierwszej kolejności bierze się jednak pod uwagę najmniej skomplikowane produkty bankowe. Dają one, bowiem gwarancję stu procentowego zwrotu kapitału a dodatkowo są doskonale znane każdemu klientowi. Jednym z takich produktów jest lokata terminowa, z której skorzystał, choć raz w życiu praktycznie każdy klient banku. Czym ona się jednak charakteryzuje i jak ją założyć?

Charakterystyka i sposób założeniafoto

Lokata terminowa, bankowa to nic innego jak oddanie swoich pieniędzy do dyspozycji banku na określony czas gdzie w zamian otrzymuje się odpowiedni procent zysków. Gdzie oczywiście im większy tym zdecydowanie lepiej pod każdym względem. Jak jednak założyć taką lokatę, aby uzyskać wymienione dochody? Nic bardziej prostszego. Wystarczy jedynie udać się do oddziału banku i tam złożyć odpowiednią dyspozycję. Wpłacając środki finansowe w kwocie min. 1000 znaków oraz przedstawiając dokument tożsamości uruchamiamy lokatę bankowe. Od tego też momentu pracuje ona dla nas przez określony czas, na jaki została założona.

Lokata terminowa przez internet

Inny sposobem na założenie lokaty bankowej jest złożenie odpowiedniej dyspozycji poprzez internet. Polega ona na przelaniu odpowiednich środków finansowych na rachunek techniczny banku i uruchomienie w ten sposób wspomnianego produktu lokaty na określany czas. Dodatkowo w większości ze znacznie lepszym oprocentowaniem niż miałoby to miejsce normalnie. Nie rzadko, bowiem banki promują lokaty bankowe zakładane poprzez internet i dają im wyższe oprocentowanie. A wszystko z powodu tego, że obsługa takich lokat bankowych jest znacznie tańsza niż ma to miejsce w przypadku produktów otwieranych w placówce bankowej. Sprawdź ranking lokat z czerwca 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

Specjalne oferty dla stałych klientów

Wiele banków w naszym kraju posiada również specjalne oferty lokat bankowych. I to zarówno w polskiej walucie jak i walutach obcych. Są one różnie oprocentowane w zależności od tego, do jakich klientów są skierowane. Gdzie oczywiście im bogatszy klient banku tym wyższe oprocentowanie dla niego. Poza tym taki klient nie rzadko, jako jedyny uzyskuje w danej instytucji możliwość skorzystania z lokaty nocnej gdzie zamraża swoje środki na noc, uzyskuje z tego tytułu zarobek a w ciągu dnia są one ponownie do jego dyspozycji. Czas trwania lokaty bankowej jest, zatem bardzo krótki.

You may also like...