Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Gdy wypadną nam niespodziane wydatki a nie posiadamy żadnych oszczędności lub nasze oszczędności nie wystarczają na nasze potrzeby nadchodzi moment, w którym podejmujemy ważną życiową decyzje o zaciągnięciu w banku kredytu gotówkowego. Warto się jednak zastanowić czy aby kredyt gotówkowy jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. A może pożyczka hipoteczna będzie tańszym i lepszym sposobem na pozyskanie niezbędnych nam środków finansowych?

Różnice pomiędzy kredytem a pożyczka

Kredyt i pożyczka do zupełnie rożne od siebie słowa posiadające odmienne znaczenie. Są podobnymi do siebie produktami finansowymi, ale jednak bardzo różnymi. Wspólna ich cechom jest fakt, że przy zaciągnięciu któregokolwiek z nich powstaje zadłużenie, które kredytobiorca będzie spłacał w miesięcznych ratach wyznaczonych przez organ finansowy udzielający kredytu czy pożyczki. Kredyt bankowy jest uregulowany przepisami prawa a pożyczkę regulują przepisy cywilne.

Jakie są koszty tych rozwiązań?

Kredyt gotówkowy różni się również od pożyczki hipotecznej całościowymi kosztami kredytu. Widać to szczególnie, gdy spojrzymy na roczny wykaz kosztów kredytu czy pożyczki. Wartość procentowa kredytu gotówkowego w skali roku to zazwyczaj dwadzieścia kilka procent, przy czym pożyczki to około dziesięć czy jedenaście procent. Gołym okiem widać, który produkt jest tańszy i na jakie rozwiązanie lepiej się zdecydować.

Przemyśl wszystko dwa razy

Przed podjęciem ważnych życiowych decyzji zawsze warto zastanowić się dwa razy. Taka życiową decyzją może być zaciągnięcie kredytu czy pożyczki na znaczna kwotę. Zawsze trzeba pamiętać, że duże kwoty zaciągamy na długi okres spłaty. Sytuacja życiowa w każdej chwili może się zmienić. Warto również zapoznać się z ofertami innych banków czy innych instytucji finansowych. Teraz można zrobić to nie wychodząc z domu. Za pomocą potężnego urządzenia, jakim jest internet można nie ruszając się z kanapy skorzystać z porównywarek kredytów. Dają one nam wgląd na to, co dzieje się na rynku. Zawierają większość dostępnych ofert produktów bankowych. Dobrym pomysłem, aby uchronić się od popełnienia życiowego błędu i zaciągnięcia nieopłacalnego dla na kredytu jest ranking kredytów dostępny na stronach internetowych. Ranking kredytów jest bardzo często aktualizowany. Podpowiada nam on, jakie produkty bankowe są w danym momencie godne uwagi. Korzystając z tego typu usług łatwiej unikniemy błędu i nie zaciągniemy niekorzystnej dla nas pożyczki czy kredytu.

You may also like...