Konto bankowe – podstawowy produkt bankowy

Banki opiera swoją działalność na prowadzeniu kont bankowych oraz oferowaniu kredytów. Są to dwa podstawowe produkty występujące w ofercie bankowej. Z tego względu, depozyty oraz kredyty są głównymi produktami, gdzie banki konkurują najmocniej. Również wśród klientów korzystających z usług bankowych, konta bankowe oraz kredyty są jednymi z najczęściej wybieranych produktów. Rachunek osobisty pomaga w zarządzaniu oszczędnościami. Gwarantuje również bezpieczeństwo oraz wygodny dostęp do środków pieniężnych.pożyczki

Korzystając z konta bankowego można przeprowadzać przelewy. Udogodnieniem jest również płacenie rachunków poprzez konto. Pomoże nam w tym zlecenie stałe. Systematycznie, co miesiąc, z naszego konta pobierane będą, automatycznie, środki na zapłacenie rachunków. Konto bankowe pozwala na nieograniczony dostęp do naszych oszczędności. Pracując i zarabiając, również potrzebny nam będzie rachunek osobisty. Pracodawcy, w obecnych czasach, przelewają pensje pracownicze na konto.

Możemy oczekiwać, że bank zaproponuje nam, wraz kontem osobistym, kartę debetową. Posłuży ona do płacenia bezgotówkowego oraz pozwoli na szybką wypłatę pieniędzy z bankomatów. Jest to spore ułatwienie, ponieważ nie musimy nosić ze sobą gotówki, a w łatwy i szybki sposób zapłacimy za towar lub usługę. Oprócz karty debetowej, banki oferują także: karty kredytowe – pozwalające na zadłużanie się, kiedy nie posiadamy środków na koncie oraz nowość na rynku – karty zbliżeniowe umożliwiające szybkie płatności do małych kwot.kapitał

Banki są w stanie zagwarantować nam wysoki poziom bezpieczeństwa oraz stały dostęp do środków. Bezpieczeństwo wynika z różnych zabezpieczeń oraz systemów szyfrowania danych. Dostępność do oszczędności jest gwarantowana poprzez jeden z kanałów komunikacyjnych z bankiem m.in. przez Internet lub telefon. W ostatnim czasie, Internet wpłyną korzystnie na rozwój bankowości. Także poprawił dostępność do kont bankowych. Obecnie, używając internetowego dostępu do konta, możemy szybciej przeprowadzić transakcje oraz sprawdzić stan rachunku. Trzeba także zwrócić uwagę na to, że oszczędności przechowywane w banku są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarantuje on wszystkie depozyty bankowe oraz w przypadku bankructwa jednego z banków, wypłaca utracone środki do 100 tys. euro w złotówkach.

Konto bankowe to również koszty związane z funkcjonowaniem rachunku. W większości banków założenie konta jest darmowe. Jednak obowiązują opłaty m.in: za dokonywanie przelewów na rachunki prowadzone w innych bankach lub za wypłacanie środków z bankomatów nie należących do naszego banku. Należy o tym pamiętać i przy wyborze konta, oprócz jego cech, analizować również koszty.

You may also like...