Jak negocjować warunki oferty lokat?

Będąc znacznie bardziej zamożnym klientem banku lub innej instytucji finansowej możliwe jest przekazanie informacji chęci negocjacji oprocentowania produktów depozytowych. W wielu bankom i innych instytucjom finansowym w naszym kraju zależy, bowiem na pozyskaniu odpowiedniego klienta oraz jego kapitału. Pomoże w tym na pewno korzystne oprocentowanie – negocjowane na podstawie życzenia klienta.

Negocjowane lokaty bankowe

Negocjując taki produkt jak lokaty bankowe odchodzi się w pierwszej kolejności od podstawowych elementów takich lokat. Chodzi mianowicie nie tylko o ich oprocentowanie, ale również czas trwania, kwotę minimalną oraz możliwość dopłat. Albowiem akurat ten ostatni warunek w aspekcie bardziej zamożnych klientów jest super ważny i nie rzadko decyduje o wybraniu konkretnej oferty zaproponowanej przez bank lub inną instytucję finansową.

Jednym słowem możemy, więc powiedzieć, że negocjowana lokata bankowa pozwala na uzyskanie znacznie wyższego oprocentowania, wybierania swoich środków w trakcie jej trwania a także dopłacania do nich. Nie ma także kwoty minimalnej i maksymalnej. Klient może, więc powierzyć instytucji finansowej taką kwotę, jaką tylko ma wolną.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – negocjujemy

Podobna sytuacja negocjacji ma również miejsce w aspekcie Otwartego Konta Oszczędnościowego. Wtedy to w pierwszej kolejności klienci poprzez negocjacje chcą uzyskać możliwość założenia konta w dowolnej walucie. Nie tylko tej proponowanej przez bank. A zatem nie tylko w tych najbardziej popularnych takich jak euro, dolar amerykański czy też funt brytyjski. Jest to specjalnie ważne chociażby dla właścicieli małych firm, którzy prowadzą swoje interesy w innych walutach niż wymienione i chcą w nich oszczędzać. Takie możliwości są właśnie w momencie, kiedy negocjuje się Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Dodatkowo w aspekcie tego produktu negocjuje się również wysokość oprocentowania i możliwą ilość wypłat. A zatem zamożny klient chce uzyskać jak najwyższe oprocentowanie na swoim koncie oszczędnościowym a jednocześnie wypłacać i wpłacać na nie, kiedy tylko chce. Jest to wtedy sytuacja bardzo korzystna. Jak warto, więc się zorientować negocjowanie oferty specjalnej na lokaty bankowe lub otwarte konto oszczędnościowe jest bardzo korzystne. I zawsze warto zaproponować ten proces bankowi lub innej instytucji finansowej z oferty, której chcemy skorzystać w danej chwili.

You may also like...