Fundusz awaryjny – konto oszczędnościowe to podstawa

Bezpieczeństwo finansowe rodziny jest bardzo ważne, a stworzenie funduszu awaryjnego pozwala panować nad domowym budżetem i być zabezpieczonym w nagłych sytuacjach. Osoby, które posiadają fundusz awaryjny nie muszą się martwić skąd wziąć pieniądze na naprawę auta, zepsutej pralki czy zakup nowej lodówki, a tym bardziej na leczenie w prywatnej klinice.

Co to jest fundusz awaryjny?

Jest to fundusz, który ma nas chronić w nagłych sytuacjach. Odkładane pieniądze można przeznaczyć na naprawę sprzętu, na leczenie lub inną naglą sytuację, która wymaga dużych nakładów finansowych, które przekraczają nasz comiesięczne możliwości.

Fundusz awaryjny powinien pokrywać wielokrotność kilku miesięcy naszych wydatków, dzięki czemu nawet, gdy utracimy pracę, możemy przetrwać przez jakiś czas do chwili, gdy uda nam się znaleźć nowe miejsce pracy. To bardzo pomocne i pozwala zachować płynność finansową i uniknąć wielu kłopotów związanych z pieniędzmi.

Jak stworzyć fundusz awaryjny?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie funduszu awaryjnego jest otworzenie konta oszczędnościowego. Konto oszczędnościowe pozwala oszczędzać a przy tym jest oprocentowane, dzięki czemu zyskujemy odsetki. Przez cały czas mamy dostęp do naszych pieniędzy, a dodatkowo w dowolnym momencie możemy wpłacać kolejne kwoty.

Wybierając konto oszczędnościowe należy zwrócić uwagę na wszelkie opłaty oraz dodatkowe koszty, które zmniejszają atrakcyjność konta. Ranking kont oszczędnościowych pozwoli znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe i swobodnie odkładać na nasz fundusz awaryjny.

Kiedy już wybierzemy konto oszczędnościowe, to w dniu po otrzymaniu wynagrodzenia warto ustawić automatyczny przelew na określoną kwotę, którą chcemy, co miesiąc odkładać i tym samym bez większych wyrzeczeń cieszyć się bezpieczeństwem finansowym? To proste i bardzo przydatne rozwiązanie, które z pewnością nie raz okaże się ważnym funduszem, który ratuje nas z opresji.

You may also like...